TJ Slavoj Mýto

Historie klubu

První zprávy o kopané v Mýtě sahají do roku 1909, kdy byl založen klub kopané v Mýtě, jako druhý na okrese po Rokycanech, s názvem „Sportovní klub Olympia Mýto.“ Hrálo se na hřišti u sv. Vojtěcha. O tři roky později byl klub přejmenován na „Sportovní klub Český Lev“, a poté byla činnost přerušena 1.sv.válkou.

Poválečná obnova přinesla i nový název „Rudá hvězda Mýto“, který byl však zanedlouho změněn na „SK Viktoria Mýto“. V roce 1931 přecházejí hráči do nově vzniklého klubu „SK Olympia Mýto“ a slaví 30let svého trvání.

Ještě před 2.sv.válkou bylo zrušeno hřiště u sv.Vojtěcha a několik let se hrálo na cizím hřišti kařezských fotbalistů za cekovským lesíkem.

Po válce začal klub usilovat o vybudování vlastního hřiště na Benátkách.„SK Olympia Mýto“ byla v té době začleněna do Sokola, a poté v r.1952 byly sokolské jednoty převedeny, jako složky ROH, pod jednotlivé průmyslové závody. Mýtský klub byl přičleněn ke sladovně a byl mu dán název „Slavoj“. Od této doby se název klubu již nezměnil. Změnil se pouze vzhled hřiště. Od r. 1950 až r.1987 byly dřevěné kabiny i tribuna postupně přebudovány na zděné.

Od 90.let se dále zdokonalovalo nejen hřiště a okolí, ale i týmy. Úspěchy mýtského fotbalu vynesly družstvo do krajských soutěží a začal být kladen větší důraz na práci s mládeží.

V r. 1994 postoupili muži do 1.B třídy, žáci hráli již krajský přebor. V letech 2001-02 přišel postup do A třídy a i nadále mužstvo slaví úspěchy, když se v r.2004-05 stává účastníkem krajského přeboru. Kraj se v Mýtě udržel pouze po dobu dvou let, kdy přišlo chvilkové období pádů se smutným návratem až do 1.B třídy.

Úspěchy se vrátily ke Slavoji znovu v r. 2009-10, kdy se tým opět probojoval do 1.A třídy. Postup zpět do krajského přeboru se povedl v roce 2017. Historický úspěch v Mýtě rok 2019 – „A“ tým postupuje do Divize. Ostatní týmy muži B hrají nyní I. A třídu , dorost – krajskou soutěž,  žáci okresní přebor a úspěšně se rozrůstá i základna mladších i starších přípravek. Stále se drží i mýtská stará garda.

Od sezóny 2022/2023 se "A" tým mužů vrací do krajského přeboru a "B" tým bude řádit v I.B třídě. Stále se ve svých skupinách skvěle drží i všechny mládežnické týmy.